Organik Ürünler

Organik

Ürünler

Doğal ve ev yapımı ürünler

Doğal

Yaşayın

Son zamanlarda yaygınlaşan hastalıkların nedenini hiç düşündünüz mü? Bu hastalıklar günümüzde artış gösteren GDO’lu gıdalar yüzünden meydana gelmektedir. Pazarlarda, marketlerde ve birçok gıda satış merkezinde bu türden gıdalara rastlamak mümkün ve “organik ürün” olarak adlandırdığımız doğal besinleri bulmak oldukça zor. “Organik (doğal)” besinleri önemli kılan bazı maddeler mevcuttur.

köy yumurtası

organik tavuk

Kanseri

Önleyin

Doğal ürünler, doğal ortamlarda yetiştiği için sağlığımıza büyük fayda sağlar. Sıklıkla karşılaştığımız “kanser”de, GDO’nun payı büyük. Bu yüzden, köy yumurtası, çökelek, bal, arı sütü gibi doğal besinlerin tüketimi hastalıklara karşı direncimizi kuvvetlendiriyor. Organik ürünler özel olarak yetiştirildiği için ürünlerin bakımına özen gösteriliyor. Bir köy yumurtası için köy tavukları doğal ortamda besleniyor, günlük kontrolleri yapılıyor.

Organik

Beslenin

Pazarlardan, marketlerden aldığımız birçok ürün haftalarca bozulmuyor değil mi? Bunun nedenini hiç düşündünüz mü?Bunlar doğal olmayan besinlerin en belirgin özelliklerindendir. Organik besinler doğal ortamda yetiştirildiklerinden bozulma süreleri kısadır. Bu yüzden ürün değişimleri sıklıkla yapılır ve bu da taze ürünün her daim tezgahımızda olduğunu gösterir.

doğal bal

Ev yapımı reçel

Tadı

Hissedin

Günümüzde yediğimiz çoğu besinden tat almamamızın nedenleri arasında doğal ürün tüketmememiz yatıyor. Doğal zeytinyağı ile pişirilen bir yemeğin, sabahları ekmeğimize sürdüğümüz organik balın ve kaymağın, ev yapımı doğal bir reçelin, doğal ortamda hazırlanın tereyağı ile yapılan organik yumurtanın tadındaki farkı hemen anlayacaksınız. Peki biz hangi ürünleri yetiştiriyoruz?